Kenkäkingi pysyy Keravalla ja muuttaa alkusyksystä 2024

24.06.2024

Pitkä ja raastava epätietoisuus liikkeen jatkosta on hälvennyt. Allekirjoitimme juuri pitkäaikaisen vuokrasopimuksen uudesta liiketilasta Keravalla.

Pitkän etsinnän jälkeen se löytyi lopulta aivan läheltä nykyistä liikettämme, noin sadan metrin päästä junaradan alikulkutunnelin toisesta päästä Sampolasta. Se on itse asiassa samassa kiinteistössä ja kulmassa missä jo aiemmin aloittelimme toimintaamme vuosina 2015-17.

Sijainti on loistavien kulkuyhteyksien varrella. Juna-asemalta on edelleen todella lyhyt matka ja parkkitilaakin löytyy. Tila on suurinpiirtein samankokoinen kuin nykyinen ja miljööltään varmasti viihtyisämpi. Saamme valikoimamme loistavasti esille, ja nyt on hienoa suorittaa perustekemistä ja kehittääkin tuotteita ja palveluja taas kun työn jatkuvuudelle on jotain varmuutta. Voimia alkaa taas vapautua siihen oikeaan käyttöön.

Meillä kävi todella hyvä tuuri kun tämä tila vapautui yllättäen. Kokonaan lopettaminen alkoi jo olla todennäköisimmältä näyttävä vaihtoehto nykyisen kiinteistömme purkamisen lähestyessä uhkaavasti ja vääjäämättä. Kiitämme suuresti kaikkia teitä, jotka olette eläneet meidän mukana epävarmuudessa. Olemme saaneet koko tämän harmaan ajan erittäin paljon lämmintä ja mieltä sykähdyttävää palautetta. Sen perusteella kestävämpiä vaihtoehtoja tarjoavaa kivijalkaliikettä tarvitaan, ja siksi taas kerran otamme riskin (se muutto kuitenkin on) ja investoimme ennen kaikkea paljon hikeä.

Toivottavasti löydätte meidät uudestakin paikasta joskus alkusyksystä alkaen. Voitte myös tukea muuttoamme ja investointiamme käymällä vielä vanhassa paikassa fiilistelemässä ja helpottamassa ostoksilla roudaustamme. Aikaa siihen on vielä. Tiedotamme tulevaan muuttoon liittyvistä asioista sitä mukaa kun ne selvenevät meille itsellemmekin.

Kertakäyttökulttuuri vapise, Kenkäkingi 3.0 on pian täällä!

24.06.2024Kenkäkingi pysyy Keravalla ja muuttaa alkusyksystä 2024
18.10.2019Kenkäkingistä nyt myös uusia laatuvaatteita!
28.05.2019Kenkäkingi laajentaa!
25.06.2018Kenkäkingi On the Road: Järvenpään Puistoblues 2018
04.07.2017Kenkäkingi muuttaa yhteen Levyikkunan kanssa!
20.10.2016NPS Solovair -jalkineita saatavana nyt!
29.08.2016Kingisti mukana historian ensimmäisissä seinään potkimisen MM-kisoissa!
20.07.2016Kenkäkingi on nyt virallinen Stetson-jälleenmyyjä
05.06.2016Kenkäkingille Keski-Uudenmaan ympäristöpalkinto 2016!
07.05.2016Kenkäkingin tuotteita nähtävillä nyt Instagrammissa

Siirry arkistoon »